Plebiscyt - Luterański Człowiek Roku 2012

Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym plebiscycie. Tym razem będziemy wybierać "Luterańskiego Człowieka Roku 2012". Każdy internauta może zgłosić jedną lub więcej osób, które  w dobiegającym już końca 2012 r. wyróżniły się swoją działalnością na rzecz propagowania Luteranizmu -  na polu ewangelizacyjnym, kulturalnym, liturgicznym, czy też w innych dziedzinach. Mogą to być zarówno osoby świeckie jak i duchowne. 

Kandydatury - wraz z krótkim uzasadnieniem prosimy zgłaszać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w terminie do dnia 31 grudnia 2012 r. Do głosowania przystąpimy w styczniu 2013 r.

W związku z tym, iż jesteśmy portalem o profilu konfesyjnym i ortodoksyjnym - nie będziemy przyjmować zgłoszeń osób, które przyczyniają się do rozpowszechniania religijnego liberalizmu.

O plebiscycie możemy porozmawiać na naszym forum.

Podajemy nazwiska kandydatów, którzy dotychczas zostali zgłoszeni. Lista będzie aktualizowana w miarę napływu zgłoszeń. Informujemy również, że plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: "polskiej" i "zagranicznej".

Kandydaci w "polskiej kategorii":

- ks. Jan Gross

- ks. Jan Byrt

- ks. Andrzej Fober

- ks. Leszek Czyż

- dr hab. Jarosław Kłaczkow (historyk)

Kandydaci w kategorii "zagranicznej"

- ks. Rafal Bukowiecki (Czechy)

- ks. bp. Roland Gustafsson (Szwecja)

- ks. bp dr Walter E. Obare Omwanza (Kenia)

Czytelnia

DIDACHE

"DUCH A LITERA" - WSTĘP.

 "DUCH A LITERA" - TREŚĆ.

"KOŚCIÓŁ WYSOKI".

"MARIOLOGIA LUTERAŃSKA".

Portal Konfesyjni Luteranie

Portal „Konfesyjni” został założony z inicjatywy wiernych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. celem kultywowania czystości i prostoty wykładni Słowa Bożego zawartej w Księgach Symbolicznych a także rozbudzenia zachwytu nad starochrześcijańskimi korzeniami naszej liturgii, która wraz z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, stanowi centrum religijnego życia Chrześcijan wyznania Ewangelicko - Augsburskiego.