Społeczeństwo

„Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci”

Ks. Przysłów 14:12

Każdy człowiek lubi dążyć do osiągnięcia rzeczy, na których mu zależy, w sposób łatwy, prosty, szybki i przyjemny. Wolimy, by ich zdobywanie, było całkowitą przyjemnością, bez odrobiny wysiłku. Słowo Boże w tym przypadku jasno i rzeczowo stwierdza:  „Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci” (Ks. Przysłów 14:12). Skąd masz pewność, że droga, którą kroczysz, jest tą, którą powinien iść chrześcijanin?

WELS

Jeżeli jesteście pewni, że Wasze dziecko oddala się od biblijnych prawd wiary chrześcijańskiej, w których zostało ono wychowane, prawdopodobnie ma ono problemy ze zrozumieniem, w jaki sposób te prawdy odnoszą się do jego lub jej życia tu i teraz. Możliwe, że dziecko boryka się z jakimiś problemami i po prostu nie widzi, w jaki sposób Kościół może mu pomóc. A może to współczesny świat wmówił dziecku, że wiara chrześcijańska nie jest „fajna”, albo że w jakiś sposób pobawi go przyjemności z życia?

Niedawno w „Polityce” ukazał się artykuł „Protestanci protestujcie!” autorstwa ks. Kazimierza Bema, reformowanego teologa, pastora liberalnego United Church of Christ, i Jarosława Makowskiego, rzymskokatolickiego teologa, lewicowo-liberalnego publicysty. Tekst napisany jest w dość buńczucznym tonie. Już na wstępie autorzy sięgają po retorykę wykluczenia. Dzielą mianowicie wiernych Kościołów wywodzących się z Reformacji na „protestantów” i „nie-protestantów”. Jak dokonują takiego podziału ?

WELS

Widzę koszulki i nalepki na zderzaki z napisem „Coexist” (z angielskiego „współistnieć”, „koegzystować”, przypis tłum). Są to nalepki, które literują słowo „coexist” za pomocą symboli z różnych religii, w tym Islamu, Buddyzmu, Judaizmu, Wicca1i Chrześcijaństwa- wszystko to, by promować tolerancję religijną. W jaki sposób powinienem zareagować na tę symbolikę jako Chrześcijanin, i w jakiś sposób mogę świadczyć komuś, kto eksponuje te znaki ?

Szukaj

Czytelnia

DIDACHE

"DUCH A LITERA" - WSTĘP.

 "DUCH A LITERA" - TREŚĆ.

"KOŚCIÓŁ WYSOKI".

"MARIOLOGIA LUTERAŃSKA".

Portal Konfesyjni Luteranie

Portal „Konfesyjni” został założony z inicjatywy wiernych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. celem kultywowania czystości i prostoty wykładni Słowa Bożego zawartej w Księgach Symbolicznych a także rozbudzenia zachwytu nad starochrześcijańskimi korzeniami naszej liturgii, która wraz z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, stanowi centrum religijnego życia Chrześcijan wyznania Ewangelicko - Augsburskiego.