Biblia

Zapraszam na cotygodniową serię spotkań poświęconych historycznemu i kulturowemu kontekstowi, w jakim powstawał Nowy Testament. Spotkania będą organizowane w formie wideokonferencji na Zoom we wtorki o godzinie 19:00, a za główny materiał źródłowy posłuży książka The New Testament in Its World autorstwa N. T. Wrighta i Michaela F. Birda. Pierwsze rozdziały książki są dostępne online: https://zondervanacademic.com/pages/new-testament-in-its-world/NTIW_sample_low_res.pdf

Ruszamy 6 września! Zainteresowanych udziałem proszę o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Slajdy ze spotkań:

Pan jest moim pasterzem. Niczego mi nie braknie, bo Pan jest wszechmogący jest w stanie uczynić wszystko co potrzebne, abym trwał w prawdziwej miłości, prawdziwym szczęściu. Jest w stanie wypełnić każdy brak we mnie, każdy niedostatek mojego serca, ukoić każdą tęsknotę, umocnić wolę, pomnożyć wiarę, rozpalić miłość, kiedy oziębnie. Dobry Pasterz oddał życie za mnie, za swoją owieczkę. Nie odmówił mi żadnego daru. Dla uratowania mnie od konsekwencji grzechu zaparł się samego siebie. Wszystko co Jego, ciało i krew, dusza i Bóstwo, Jego sprawiedliwość, odtąd są moje.

Portal Konfesyjni Luteranie

Portal „Konfesyjni” został założony z inicjatywy wiernych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. celem kultywowania czystości i prostoty wykładni Słowa Bożego zawartej w Księgach Symbolicznych a także rozbudzenia zachwytu nad starochrześcijańskimi korzeniami naszej liturgii, która wraz z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, stanowi centrum religijnego życia Chrześcijan wyznania Ewangelicko - Augsburskiego.