Warsztaty liturgiczne w Czeskim Cieszynie

8 czerwca br. w Czeskim Cieszynie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone liturgii luterańskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 wykładem ks. Jamesa Krikavy „Luther's thoughts on the mass” („Przemyślenia Lutra na temat mszy”). Organizatorzy zapewnią tłumaczenie na język polski. Warsztaty odbędą się w kaplicy przy ul. Cmentarnej 1151 (Hřbitovní 1151, Český Těšín; budynek oznaczony pinezką na zdjęciu satelitarnym poniżej). Spotkanie zostanie zwieńczone nabożeństwem o godzinie 18:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

kontakt mailowy do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zdjęcie satelitarne z Google Maps

Portal Konfesyjni Luteranie

Portal „Konfesyjni” został założony z inicjatywy wiernych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P. celem kultywowania czystości i prostoty wykładni Słowa Bożego zawartej w Księgach Symbolicznych a także rozbudzenia zachwytu nad starochrześcijańskimi korzeniami naszej liturgii, która wraz z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, stanowi centrum religijnego życia Chrześcijan wyznania Ewangelicko - Augsburskiego.